نوشته شده توسط بهنام مقامی   | لینک ثابت |

تازه ترین دست گل بانک صادرات! سه شنبه ۱۳۹۰/۰۸/۲۴ 15:29
مجید ابوالفتحی مدیرکل روابط عمومی بانک صادرات ایران اظهار داشت: مسدود شدن حسابها هیچ ارتباطی با موضوع سوء استفاده مالی اخیر ندارد.

به گزارش انتخاب  بین دو تا سه میلیون حساب بانک صادرات کشور از صبح شنبه به دلیل مغایرت مشخصاتی و داشتن اطلاعات غلط توسط سیستم مرکزی این بانک مسدود شده است.

تمامی حسابهای بانک صادرات در کشور از صبح روز 21 آبانماه بنا به دلایلی مسدود یا راکد است و وقتی مراجعان برای برداشت پول به خودپردازها مراجعه  می کنند، با این پیغام روی صفحه مانیتور دستگاه روبرو می شوند که "حساب شما مسدود یا راکد است؛ لطفا به شعبه افتتاح حساب خود مراجعه کنید"!

این امر که باعث تشویش افکار و نگرانی مردم در سراسر کشور شده است، سیل جمعیت را به سوی شعب بانک صادرات  روانه کرده که این شعب خود به خود در شهرستانهای کوچک و حتی کلانشهرها، به دلیل کمبود شعبه با مشکل مواجهند  و اکنون نیز با شلوغی بیش از حد به دلیل این پیغام خودپردازها، با مشکل جدی تری مواجه شده اند.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط بهنام مقامی   | لینک ثابت |

استاندار اردبيل گفت: منطقه ويژه اقتصادي اردبيل كه زيرساخت‌هاي آن مهيا شده به نقش‌آفرينان و فعالان عرصه اقتصادي و تجاري واگذار مي‌شود.

ادامه مطلب
نوشته شده توسط بهنام مقامی   | لینک ثابت |


معاون برنامه‌ريزي و تدوين استاندارد سازمان استاندارد با اشاره به تدوين استاندارد جديد برنج در كشور گفت: بر اساس استاندارد جديد برنج، شاخص‌هاي مربوط به فلزات سنگين مشخص شده كه يك استاندارد اختياري محسوب مي‌شود.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط بهنام مقامی   | لینک ثابت |

معاون وزیر نفت با اشاره به كاهش حجم بار مالی قبوض گاز مشتركان خانگی از سال آینده، آخرین وضعیت تعیین نرخ جدید گاز برای هفت ماه نخست سال آینده را تشریح كرد و گفت: شركت ملی گاز با سارقان گازی به شدت برخورد می‌كند.

به گزارش مهر، جواد اوجی امروز در جمع خبرنگاران در خصوص افزایش بسیار زیاد قیمتهای گاز مشتركان خانگی پس از اجرای قانون هدفمندی یارانه ها با بیان اینكه اولین قبض هدفمند گاز به صورت 45 روزه از 16 روز قبل در سراسر كشور توزیع شده است، گفت: با توجه به افزایش مصرف گاز در زمستان قبوض مربوط به دوره دی و بهمن بالاترین میزان قیمت را به همراه دارد.

مدیرعامل شركت ملی گاز با تاكید بر اینكه در دی و بهمن ماه امسال با توجه به كاهش دمای هوا به زیر صفر درجه


ادامه مطلب
نوشته شده توسط بهنام مقامی   | لینک ثابت |

مسوولان بانك مركزی پاسخ دهند؛

'تعاونی بهمن ایثار' با كدام مجوز 420 میلیارد پول مردم را جمع كرد؟

اگرچه به دستور دولت و بانك مركزی قرار شده است تعاونی اعتباری مولی الموحدین امور بانكی مربوط به این تعاونی را در دریافت اقساط وام ها متكفل شود، اما تاكنون اقدام موثری در جهت رفع اضطراب و تشویش سپرده گذاران كه عمدتا از اقشار روستایی و مستضعف جامعه هستند، انجام نگرفته است.

این روزها صفی از سهامداران و سپرده گذاران در مقابل شعب شركت تعاونی بهمن ایثار در شهرهای استان تهران، قم، اصفهان، گلستان، مازندران، خراسان و برخی دیگر از استان ها تشكیل شده است.

به گزارش مشرق؛ از حدود یك ماه قبل و به دستور بانك مركزی، حساب های این تعاونی كه فاقد مجوز لازم بوده مسدود شده است.

علت این مسدودی ناتوانی این تعاونی در پرداخت سپرده ها، وام ها و بدهی های آن بوده است.
شركت تعاونی بهمن ایثار درسال 1379 از وزارت تعاون دولت خاتمی مجوز گرفت تا در محدوده استان گلستان به امور مربوط به تعاونی ها بپردازد اما بدون اخذ مجوز لازم، وارد فعالیت های پولی و مالی در استان شد.

مدیران این شركت در سال 1386 بدون آنكه مجوزی از بانك مركزی دریافت كنند اقدام به گسترش شعب خود در استان های دیگر كردند به گونه ای كه ظرف مدت سه سال تعداد شعب خود را در سراسر كشور به بیش از 160 شعبه و با سرمایه 4200 میلیارد ریال رساندند.

بر اساس این گزارش، تنها در استان قم بیش از 70 هزار سپرده گذار و مشتری را جذب خود كردند كه اگر میانگین 4 نفر را برای هر سپرده گذار در نظر بگیریم تنها در این استان 280 هزار نفر را درگیر خود كرده است.

اگرچه به دستور دولت و بانك مركزی قرار شده است تعاونی اعتباری مولی الموحدین امور بانكی مربوط به این تعاونی را در دریافت اقساط وام ها متكفل شود، اما تاكنون اقدام موثری در جهت رفع اضطراب و تشویش سپرده گذاران كه عمدتا از اقشار روستایی و مستضعف جامعه هستند، انجام نگرفته است.

اما یك سوال بی پاسخ در این میان وجود دارد كه به راستی با كدام مجوز و نظارتی تعاونی بهمن ایثار توانسته است اقدام به تاسیس 160 شعبه در سراسر كشور و دریافت 4200 میلیارد پول از مردم نماید؟

نوشته شده توسط بهنام مقامی   | لینک ثابت |

ضرورت ایجاب می‌کند تا هم مسئولان فکری به حال انتشار این اسکناس‌های تقلبی کنند و هم با اطلاع‌رسانی‌هایی که انجام می‌گیرد مردم و کاسبان بیشتر در جریان جزئیات این جعل قرار گیرند.
دادنا- بیش از چند ماه نیست که کیف پول ایرانی‌ها اسکناس ۱۰ هزار تومانی را در خود جای داده است. اسکناسی که این روزها در بحبوحه خرید نوروزی مردم و کاسبی چرب و نرم فروشنده ها، اصالتش مورد تشکیک قرار می گیرد و وقتی مغازه داران آنها را از مشتری دریافت می کنند، آن را زیر نور می گیرند، به میز می کوبند و خلاصه از ترفندهای بازاری استفاده می کنند تا مطمئن شوند که سرشان کلاه نرفته و اسکناس تقلبی به آنها نداده اند.ادامه مطلب
نوشته شده توسط بهنام مقامی   | لینک ثابت |

در همين حال مشخص نيست نوع برخورد اين موسسات ادغام‌شده براي توديع سپرده و پرداخت تسهيلات كه هر كدام روش مخصوص به خود را داشتند با مشتريان جديد چگونه خواهد بود چون هر كدام از اين موسسات از روش‌هاي منحصر به خود استفاده مي‌كرده‌اند.

ادامه مطلب
نوشته شده توسط بهنام مقامی   | لینک ثابت |


بزودی باید ها و نبایدهایی از شهر عسلویه از دیدگاه شخصی خود در این وبلاگ

نوشته شده توسط بهنام مقامی   | لینک ثابت |

قبض هاي گاز همچنان خبرساز پنجشنبه ۱۳۸۹/۱۲/۱۲ 9:46

همزمان با ورود به سومين ماه اجراي هدفمندي يارانه‌ها و رسيدن قبض‌هاي جديد گاز به مردم، برخي رسانه‌ها از تعجب شهروندان از مبالغ اين قبض‌ها خبر مي‌دهند.

به گزارش خبرگزاري‌ها، شركت ملي گاز ايران، پيشتر اعلام كرده بود كه از 28 آذر ماه كه روز آغازين اصلاح قيمت‌هاست، نرخ گاز مصرفي شهروندان با قيمت‌هاي جديد محاسبه مي‌شود. براين اساس پايه قيمتي هر متر مكعب گاز مصرفي‌ مشتركان خانگي از 30 تومان آغاز و تا 350 تومان قابل افزايش است، حال آن كه اين قيمت قبل از اجراي هدفمندي يارانه‌ها متر مكعبي10 تا 13 تومان بود. دولت هزينه تمام شده توليد هر متر مكعب گاز را 90 تومان اعلام مي‌كند. با اين وجود برخي خبرگزاري‌ها و سايت‌هاي خبري مدعي شده‌اند، تعدادي از شهروندان از اقصي نقاط كشور با آنان تماس گرفته و از رقم قبوض گاز خود اظهار شگفتي و تعجب كرده‌اند.

نوشته شده توسط بهنام مقامی   | لینک ثابت |

يك مادر انگليسي به دليل بي‌توجهي آنقدر دختر 7 ساله‌اش را گرسنه نگه داشت تا مرد.

 آنجلا گوردون 36 ساله كه به اتهام ارتكاب اين عمل غيرانساني عليه دختر 7 ساله‌اش به 15 سال حبس محكوم شده است، به دليل عذاب وجدان دچار اضافه وزن 114 كيلوگرمي شده و از مرگ دخترش بشدت ناراحت است.

به گزارش رسانه‌هاي انگليس، دختر 7 ساله اين زن كه خيرا اسحاق نام داشت، به دليل بي‌توجهي مادر و ناپدري‌اش و گرسنگي عمدي دچار سوءتغذيه شده و در زمان مرگ تنها 15 كيلوگرم وزن داشت، در حالي كه در منزلشان انواع غذاها يافت مي‌شد.

منابع آگاه يادآور شدند، اين دختربچه بشدت به غذا خوردن علاقه داشته و حتي بيش از حد معمول مواد غذايي مصرف مي‌كرد، به طوري كه دوستان و اطرافيانش او را ترك كرده و علاقه‌اي به رفت و آمد با او نداشتند. مادر اين كودك هم براي تنبيه وي او را از خوردن محروم كرده بود.

نوشته شده توسط بهنام مقامی   | لینک ثابت |

با حضور سرپرست سازمان بهزيستي در منطقه آزاد اروند خودروي رئيس جمهور 2 ميليارد و 500 ميليون تومان به فروش رسيد.

به گزارش خبرنگار اجتماعي فارس، در اختتاميه نخستين نمايشگاه بين‌المللي خودروهاي كلاسيك و مدرن كه در منطقه آزاد اروند برگزار شد، خودروي احمدي‌نژاد را يك شركت كه نخواست نامش فاش شود، به مبلغ 2 ميليارد و 500 ميليون تومان خريد.
در مراسم اختتاميه كه در منطقه آزاد برگزار شد، احمد اسفندياري سرپرست سازمان بهزيستي با اشاره به حركت جديد و ابتكار رييس جمهوري در واگذاري خودروي شخصي‌اش به سازمان بهزيستي اظهار داشت:‌ مبلغ حاصله از فروش اين خودرو در راستاي تأمين مسكن مددجويان و معلولان هزينه خواهد شد.
وي تصريح كرد:‌ بعد از اينكه رئيس جمهور اعلام كردند كه خودرويشان را براي كمك به تأمين مسكن معلولان و مددجويان به سازمان بهزيستي اهدا خواهند كرد اين سازمان در نخستين قدم اقدام به راه‌اندازي سايتي در اين خصوص كرد.

ادامه مطلب
نوشته شده توسط بهنام مقامی   | لینک ثابت |


مطمئنا تا کنون با خود گفته اید : يه مدت هست که حس مي کنم وقتي

ميرم پمپ بنزين و بنزين ميزنم نسبت به دفعه‌ي قبل که بنزين زدن زده

بودم ، بنزین سهميه ام رو که چک کردم 3 يا 4 ليتر ازش کم شده... تا

اينکه در وبسايت شركت ملي پخش فراورده هاي نفتي ايران ديدم که

نوشته از وقتي کيف پول الکترونيک راه افتاده اگر قبل از برداشتن کارت

سوخت، گزينه «پرداخت نقدي» رو انتخاب نكنين،4 ليتر از کارتتون کم

ميکنه! جالب اینجاست که تا کنون رسانه های دولت هیچگونه اطلاع

رسانی ای در این خصوص نکرده است و این سکوت می تواند بسیار

پرمعنا باشد.

شما حساب کنيد مصرف روزانه بنزين حدود 60 ميليون ليتر اگر باکها به

طور متوسط 50 ليتر جاداشته باشند ميشه 1,200,000 ماشين که اگر

خوشبینانه حساب کنیم ، 60 درصد اين اشتباه رو بکنن ميشه 720,000

ماشين که ضربدر 4 ليتر ميشه 2,880,000 ليتر که اگر ما بالتفاوت 700 و

400 تومان رو ملاک قرار بديم ميشه روزي 864,000,000 تومان  و

در ماه 25,920,000,000 تومان (شما بخوانید

صرفه جويي! )

نوشته شده توسط بهنام مقامی   | لینک ثابت |

كشف 8000 كيلوگرم چاي تقلبي یکشنبه ۱۳۸۹/۱۲/۰۸ 17:50
به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از پايگاه اطلاع رساني شوراي اصناف كشور، طي گزارشات مردمي بازرسي اصناف با حضور در محل و انجام بازرسي موفق به كشف اين محموله قاچاق شده است.

به گزارش اين پايگاه، در كشف هشت تن چاي تقلبي كه به صورت فله اي بوده نمايندگاني از وزارت بهداشت و نيروي انتظامي نيز در محل مورد نظر حضور داشته‌اند.

همچنين در اين محل مقاديري گوني و كارتن با هدف بسته بندي چاي فله اي كشف و ضبط شده است.

در اين ماموريت گالون هاي حاوي اسانس (عطر) مخصوص چاي كشف وجهت بررسي و آزمايش تحويل نمايندگان وزارت بهداشت شده است.

بر اساس اين گزارش طي بررسي هاي انجام شده، ارزش ريالي اين كالاي قاچاق 682 ميليون ريال بر آورد شده است./ظ
نوشته شده توسط بهنام مقامی   | لینک ثابت |

شرکت HTC اعلام کرده گوشی‌های مبتنی بر فیس بوک را از ماه ژوئن (اوایل تیرماه) راهی بازار انگلیس می کند.

گوشی‌های فیس‌بوک تیرماه به بازار می‌آید

به گزارش موبنا، گوشی های ChaCha و Salsa در طول کنگره جهانی موبایل بارسلون معرفی شدند.

این گوشی ها اولین دستگاه های مبتنی بر سرویس شبکه اجتماعی فیس بوک هستند و از کلیدی میانبر برای دسترسی سریع به همه بخش های این شبکه اجتماعی برخوردارند.

این گوشی ها 18 ژوئن (28 خردادماه) در دسترس کاربران قرار می گیرد اما درباره قیمت آنها اطلاعی داده نشده است.

نوشته شده توسط بهنام مقامی   | لینک ثابت |

مرحوم آیت الله شیخ جعفر شوشتری (ره) نشسته بودند، الاغی ‏آمد. بارش را خالی كردند. الاغ به شیخ نگاه كرد و گوش‏هایش را تكان داد. ‏شیخ ابتدا گریه شدیدی كردند، سپس فرمودند: گویا این الاغ با زبان حال به من ‏گفت: من بارم را به مقصد رساندم، آیا تو هم بارت را به مقصد رسانده‏ای؟!‏

شخصی وارد روستایی شد، دید همه قبرها جلوی درِ خانه‏هاست و سن ‏مرده‏ها كم است؛ یكی شش ماه، یكی یك سال، یكی سه سال، یكی ده روز. ‏از شخصی پرسید: جریان چیست؟ در جواب گفت: ما اینجا مرده‏ها را جلوی ‏خانه دفن می‏كنیم كه هر روز وقتی از خانه بیرون می‏آییم، به یاد مرگ و آخرت ‏بیفتیم و از خدا بترسیم و در روز، حواسمان جمع باشد و كارهایمان را میزان ‏كنیم و این كه می‏بینی عمرها كم است، علتش این است كه ما عمر را از روزی ‏حساب می‏كنیم كه شخص بیدار شود و خودش را بشناسد (و دست از گناه و ‏معصیت بكشد).‏

اگر این طور باشد، عقیده من این است كه ما غالباً سقط جنین شده‏ایم و اصلا ‏عمری نداریم. دعا كنید بیدار شویم و بفهمیم و بمیریم، و بفهمیم از كجا آمده‏ایم ‏و در كجا هستیم و به كجا خواهیم رفت. حضرت علی (علیه‏السلام) فرمودند: ‏‏«رَحِمَ اللّهُ اِمْرَاً عَلِمَ مِن أینَ وَ فی أینَ وَ إلی أینَ»

گاهی وضو بگیر و رو به قبله بنشین و تسبیح را بردار و صد بار بگو: «من كی ‏هستم». حضرت امیر مؤمنان علی(علیه‏السلام) فرمودند: تعجب می‏كنم از ‏كسی كه به دنبال گمشده خویش می‏گردد، ولی به دنبال خودش ‏نمی‏گردد.

 ما خودمان را گم كرده‏ایم. تا به حال گشته‏ای خودت را پیدا كنی؟

********

نوشته شده توسط بهنام مقامی   | لینک ثابت |ادامه مطلب
نوشته شده توسط بهنام مقامی   | لینک ثابت |

خبر های تجارت و اقتصاد ایران پنجشنبه ۱۳۸۹/۱۱/۲۸ 19:17


سکه 420 هزارتومان شد

سکه 420 هزارتومان شد

در پی افزایش قیمت طلا در بازارهای جهانی به 1374 دلار در هر اونس، قیمت طلا و انواع سکه در بازار داخلی نیز بالا رفت.

ادامه خبر
یارانه ها از اول اسفند قابل برداشت است

یارانه ها از اول اسفند قابل برداشت است

رئیس سازمان هدفمند کردن یارانه‌ها با بیان اینکه قسط دوم یارانه نقدی از فردا و به طور همزمان در سراسر کشور به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود، گفت: یارانه نقدی این مرحله از اول اسفند قابل برداشت است.

ادامه خبر
اخذ مالیات از خانه‌های خالی آغاز می‌شود

اخذ مالیات از خانه‌های خالی آغاز می‌شود

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه موضوع اخذ مالیات از واحدهای خالی از سکنه در اصلاحیه قانون مالیاتی حل خواهد شد، گفت: به زودی ویرایش دوم اصلاح قانون مالیاتی آغاز می شود.

نوشته شده توسط بهنام مقامی   | لینک ثابت |


 مديركل مسكن و شهر‌سازي استان اردبيل گفت: بر اساس آخرين ارزيابي وزارت مسكن و شهر‌سازي، استان اردبيل در پروژه‌هاي مسكن مهر و پيشرفت فيزيكي آن در تمام زمينه‌ها حايز رتبه پنج كشوري شده است.ادامه مطلب
نوشته شده توسط بهنام مقامی   | لینک ثابت |


: ستاد مديريت حمل و نقل و مديريت سوخت سهميه بنزين خودروهاي سواري در اسفندماه را بدون تغيير نسبت به بهمن ماه و 60 ليتر اعلام كرد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط بهنام مقامی   | لینک ثابت |

آخرین نیوز: رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: در زمان ارایه قانون هدفمند کردن یارانه‌ها به مجلس در دوره دولت نهم، برخی از مخالفان طرح و دولت٬ به بهانه این‌که دولت می‌خواهد با پرداخت پول، آرای مردم را در دهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری به نفع خود جذب کند، سبب مسکوت گذاشته شدن این قانون در آن زمان شده‌اند.

به گزارش «تابناک»، ارسلان فتحی‌پور با برشمردن فواید و ثمرات اجرای این قانون در پیشرفت و توسعه کشور، افزود: صدمات و زیان‌های ناشی از دیرکرد در تصویب و اجرای این قانون به اقتصاد کشور، بسیار بیشتر از نتایج و پیامدای چنین بهانه‌های کذایی دانست.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، خبر منتشره از سوی برخی رسانه ها مبنی بر درخواست پول از سوی برخی نمایندگان برای تصویب قانون هدفمند کردن یارانه‌ها را به شدت تکذیب کرد و منتشرکنندگان را به خاطر توهین به ساحت مجلس و نمایندگان شریف و زحمتکش مستحق برخورد دانست.

وی با اشاره به ناآشنایی برخی صاحبان رسانه و سایت‌ها با اصول حرفه‌ای خبرنگاری و نبود تحلیل درست از شرایط سیاسی،‌ اقتصادی کشور و در کنار این، برخی شیطنت‌ها برای متشنج کردن فضا، از مسئولان فرهنگی کشور خواست، در صدور مجوزها برای حضور رسانه‌ها در فضای خبررسانی و فرهنگی دقت کافی و وافی مبذول شود.

فتحی پور حق شکایت از عاملان انتشار این خبر را در صورت عدم تصحیح برای خود محفوظ دانست.

نماینده مردم کلیبر و هوراند در مجلس شورای اسلامی، همچنین در پایان به خبرنگار ما گفت: با هزینه شدن سالانه یکصد هزار میلیارد تومان از منابع کشور در قالب یارانه، امکان هرگونه توسعه و ترقی از کشور گرفته و سبب از بین رفتن زیرساخت‌های اقتصادی عمرانی شده است.

نوشته شده توسط بهنام مقامی   | لینک ثابت |

سرهنگ "حسین حسین زاده" رییس پلیس آگاهی استان اصفهان اظهار داشت: در پی کسب خبری مبنی بر اختلاس کارمند یکی از بانک ها در سطح شهر موضوع در دستور کار اداره مبارزه با جرایم اقتصادی قرار گرفت.

وی افزود: پس از انجام تحقیقات اولیه و کسب اطمینان از درستی موضوع با هماهنگی مقام قضایی متهم به نام"مسعود-م" دستگیر شد.

این مقام مسئول تصریح کرد: در بازجویی ها متهم به اختلاس مبلغ سه میلیارد و ۷۱۳ میلیون و ۱۱۰ هزار ریال از سیستم بانکی و انتقال آن به حساب یکی از دوستان خود به نام "حسین ع" اقرار کرد.

رییس پلیس آگاهی استان گفت: با شناسایی متهم دوم وی نیز طی یک عملیات ویژه پلیسی دستگیر و هر دو متهم به بزه انتسابی اقرار کردند.

نوشته شده توسط بهنام مقامی   | لینک ثابت |

 

 مارتين هيلبرت و پريسكيليا لوپز محققان دانشگاه كاليفرنياي جنوبي نتايج مطالعات جالب خود در مورد ظرفيت انسان براي ذخيره سازي اطلاعات را به تازگي منتشر كرده اند.


به گزارش فارس به نقل از سي نت، يافته هاي آنها نشان مي دهد كه مغز انسان قادر به ذخيره 295 اگزابايت داده است. هر اگزابايت معادل با 1000 پتابايت و هر پتابايت معادل با 1000 ترابايت است. يك ترابايت هم معادل با ظرفيت هارد ديسك رايانه هاي امروزي است.
همين بررسي نشان مي دهد كه سالانه ظرفيت اختصاص يافته در رايانه ها براي ذخيره اطلاعات و ديتا به طور متوسط 58 درصد بيشتر مي شود. اين دو پژوهشگر بر اين باورند كه مغز انسان در سال 2007 اطلاعاتي معادل با 1.9 زتابايت را از منابعي مانند برنامه هاي تلويزيوني و شبكه هاي ماهواره اي به خاطر مي سپرد.
كارشناسان معتقدند ذخيره سازي اين حجم از اطلاعات در مغز انسان نشانگر قدرت و توانمندي هاي حافظه انساني است، هر چند با توجه به DNA متفاوت انسان ها اين رقم نيز تا حدي در مورد افراد مختلف متفاوت است.
نوشته شده توسط بهنام مقامی   | لینک ثابت |

 

  يك سازنده فعال در طرح مسكن مهر با برشمردن تجربيات حضور در مسكن مهر خواستار رفع مشكلات بوركراسي ، فني و قانوني جهت بهينه شدن پروژه مسكن مهر شد و گفت: ابهام در قوانين مربوط به نحوه پرداخت عوارض،بيمه ،ماليات و.. در مسكن مهر مشكلات فراواني پيش روي سازندگان قرار داده است.


  آرش بازيار يك سازنده فعال در طرح مسكن مهر كسب تجربه هاي بزرگ اجرايي،فني ،مهندسي و مديريتي را به عنوان دستاوردهاي بزرگ پروژه مسكن مهر براي انبوه سازان برشمرد و افزود : گستردگي حجم كار مسكن مهر باعث شد تا شركتهاي فعال در اين پروژه به تجربيات خاصي دست پيدا كنند كه در ساير پروژه ها قابل كسب نبود.

ادامه مطلب
نوشته شده توسط بهنام مقامی   | لینک ثابت |


 در حالي واريز مرحله دوم يارانه هاي نقدي به حساب سرپرستان خانوار به ازاي هر نفر 89 هزار تومان از امروز اغاز شد كه فعلاً اين حسابها غير قابل برداشت است.


به گزارش خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس، واريز تدريجي يارانه‌‌ نقدي 89 هزار توماني به ازاي هر نفر مربوط به ماههاي اسفند امسال و فروردين سال آينده به حساب سرپرست خانواده‌‌ها از امروز آغاز شده است.

اين در حالي است كه برداشت از اين حسابها فعلاً امكان پذير نيست و شنيده ها حاكي از اين است كه اين يارانه ها از 28 بهمن ماه قابل برداشت خواهد بود.
پيش از اين محصولي وزير رفاه و تأمين اجتماعي درگفت‌وگويي از واريز مرحله دوم يارانه‌ها تا قبل از 28 بهمن ماه خبر داده بود.
برپايه اين گزارش، در مرحله دوم واريز يارانه‌هاي نقدي علاوه بر واريز يارانه ماهانه براي هر نفر 40 هزار و 500 تومان، يارانه نان هرنفر نيز به مبلغ 4 هزار تومان به صورت همزمان واريز مي‌شود.

نوشته شده توسط بهنام مقامی   | لینک ثابت |

حاشیه‌های راهپیمایی 22 بهمن 89 شنبه ۱۳۸۹/۱۱/۲۳ 10:15
شبکه ایران: مراسم سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران در حالی برگزار شد که حاشیه های جالبی در مسیر راهپیمایی وجود داشت؛ حاشیه‌هایی که پلاکاردهای مردمی مهمترین و جذابترین بخش آن بود.امضای طومار جهت انتشار رساله رهبر انقلاب


ادامه مطلب
نوشته شده توسط بهنام مقامی   | لینک ثابت |

سمنان خودروساز شد چهارشنبه ۱۳۸۹/۱۱/۲۰ 16:35
همزمان با سی و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، عملیات راه اندازی خط تولید محصولات ایران خودرو با ظرفیت سالانه100هزار دستگاه در سمنان آغاز شد.

ادامه مطلب
نوشته شده توسط بهنام مقامی   | لینک ثابت |

كسب درآمد 100در100 ايراني و قانوني چهارشنبه ۱۳۸۹/۱۱/۲۰ 8:42

مــــــــــــــژده مـــــــــــــــژده مـــــــــــــــــژده

لطفا مطلب زير را تا آخر بخوانيد و زود قضاوت نكنيد .

توباكس اولين و معتبرترين سايت ايراني كه در زمينه كسب و كار اينترنتي شروع به فعاليت كرده است .

راســــــــــتـــــــــــــي

با بانكها هم قرار داد داره پس كلاه برداري در كار نيست. و

ثبت نامش كاملا مجانيه پس پولي از شما گرفته نميشود و ضرر نمي كنيد.

هر روز فقط 20 دقيقه كافيست .

اين سايت يه سايت هرمي مثل كوئست نيست چون ازتون پولي نميگيره پس دچار شك نشين.

براي اطلاع بيشتر اينـــــــــجــــــــا كيليك كنيـــــــد .

نوشته شده توسط بهنام مقامی   | لینک ثابت |

ایران تا کی گاز دارد ؟ سه شنبه ۱۳۸۹/۱۱/۱۹ 17:45
مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران گفت : ایران با 33 تریلیون متر مکعب دومین ذخایر گازی دنیا را دارد و چهارمین تولید کننده گاز است.

به گزارش واحد مرکزی خبر ،جواد اوجی افزود:با توجه به ذخایر گاز و نتایج تحقیقات کارشناسان علم مخازن ؛ ایران تا 80 سال دیگر هم گاز خواهد داشت.

معاون وزیر نفت در امور گاز ادامه داد: کشورها می دانند که ایران می تواند یکی از تامین کنندگان بحث انرژی به خصوص برای کشورهای همسایه باشد و در همین زمینه هم قرار دادهایی در خصوص صادرات گاز بسته شده است.

وی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 7 میلیارد متر مکعب گاز به ترکیه صادر شده که نسبت به سال گذشته 33 درصد رشد داشته است ، در حالی که واردات گاز از کشورهای همسایه 6.3 میلیارد متر مکعب و تزار تجارت گاز مثبت بوده است.

اوجی گفت: قرار داد نهایی صادرات گاز به پاکستان امضاء و قرار شد از سال 2014 روزانه 23 میلیون متر مکعب گاز به این کشور تحویل داده شود.
نوشته شده توسط بهنام مقامی   | لینک ثابت |


 

 

در صورتیکه با تلفن همراه شما تماسی برقرار شد و در آن شخص یا اشخاصی ادعا نمودند که از مهندسین شرکت مخابرات هستند و قصد چک کردن خط شما را دارند و از شما تقاضا نمودند که هر عددی را شماره گیری کنید بدون هیچگونه شماره گیری فورا تماس را قطع کنید چون با روشی خاص شرکتی جعلی از این طریق به سیم کارت شما دسترسی خواهد یافت و از طریق خط شما و با هزینه شما تماسهای تلفنی برقرار خواهد کرد.

تمامی کاربران تلفن همراه توجه داشته باشند که در صورتیکه با شما تماسی برقرار شد و در نمایشگر گوشی شما این پیغام ظاهر شد (XALAN) از پاسخ دادن به آن خودداری نمایید و تماس را به سرعت قطع کنید. در صورت جواب دادن به تماس گوشی شما ویروسی خواهد شد این ویروس اطلاعات IMEI و IMSI را از روی گوشی و سیم کارت شما پاک خواهد کرد که این امر باعث قطع ارتباط شما با شبکه تلفن خواهد شد و شما مجبور خواهید شد گوشی دیگری خریداری نمایید

 

نوشته شده توسط بهنام مقامی   | لینک ثابت |


 صبح امروز بانك انصار خيابان سخايي در آتش سوخت.

به گزارش خبرنگار اجتماعي باشگاه خبري فارس«توانا» بانك انصار واقع در خيابان سخايي صبح امروز آتش گرفت.

به گفته شاهدان در اين صحنه اين اتقاف ساعت 7 صبح رخ داده است كه در ساعات اوليه آتش سوزي مأمورران آتش نشاني به محض اطلاع خود را به محل رسانده و اقدام به خاموش كردن آتش گرقته‌اند.

به گزارش توانا هنوز علت اصلي اين آتش سوزي از سوي مأموران آتش نشاني اعلام نشده است.

نوشته شده توسط بهنام مقامی   | لینک ثابت |


 مديرعامل شركت ساخت و توسعه زيربناهاي حمل و نقل گفت: در راستاي تكميل راه‌آهن مراغه-اروميه گام اول افتتاح خط آهن مراغه تا مياندوآب صورت مي‌گيرد و شركت ساخت تلاش مي‌كند در سال بعد اين مسير ريلي را به اروميه متصل كند.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط بهنام مقامی   | لینک ثابت |

 
تثبيت نرخ سود و ارز در سال 90 و افزايش يارانه‌ها پس از گام دوم اصلاح قيمت

 افزايش قطعي يارانه‌هاي نقدي با آغاز گام دوم اصلاح قيمت، ماجراي رويانيان و تلفن فرزين به وزارت نفت، رد موج دوم و سوم تورم، سياست افزايش منطقي قيمتها با مديريت دولت در سال آينده و خبرهاي جديد از دستمزدها، نرخ سود بانكي و نرخ ارز در سال 90 در بخش دوم گفت‌وگوي تفصيلي با فرزين مطرح شد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط بهنام مقامی   | لینک ثابت |

حسين غفوريان «تاپ ليدر كوئست ايران» و «هشتمين بازارياب شبكه‌اي دنيا از نظر عضوگيري» گفت: كارمان در كوئست كلاهبرداري و غير قانوني بود.
شهر: حسين غفوريان معروف به «حاج حسين»، تاپ ليدر ايران و «هشتمين بازارياب شبكه‌اي دنيا از نظر عضوگيري» مدت‌هاست دستگير و در زندان رجايي شهر كرج زنداني است.

حسين غفوريان گفت: نمي‌دانم به چه جرمي دستگير شده‌ام. سال 83 به مدت 10 ماه عضو شركت كوئست بودم و بعد بنا به دلايلي كار را كنار گذاشتم.

تاپ ليدر كوئست ايران افزود: كوئست، كارش كلاهبرداري بود. به همين دليل حدود دو سه ماهي طول كشيد تا عضو شوم، سال 83 دوستانم مرا به دفتري در خيابان ميرداماد بردند و يكسري كاتالوگ به من نشان دادند و از من خواستند تا عضو شوم، اما دو سه ماهي طول كشيد تا قبول كنم اما خريدي نكردم و فقط عضو شدم.

غفوريان در پاسخ به اين پرسش كه اگر دوباره به سال 83 برگردي بازهم عضو كوئست مي‌شوي، افزود: اگر به سال 83 برگردم به دليل اينكه كار كوئست غيرقانوني است، ديگر عضو نمي‌شوم.

كوئستي‌ها هنوز هم باور نمي‌كنند كه حاج حسين دستگير شده و وانمود مي‌كنند او آزاد است و برخي نيز مي‌گويند غفوريان در دبي زندگي مي‌كند. اما وقتي مالباختگان كوئست، تاپ ليدرشان را با دستبند و پابند ديدند باورشان نمي‌شد كه او مدت‌هاست دستگير شده و زنداني است.

جمله معروف "هر كي موند و خواست رفت " متعلق به حسين غفوريان است اما حالا تاپ ليدر معروف با پرونده‌اي قطور مانده است و بايد حساب پس بدهد. غفوريان عاملي است تا بيش از 700 ميليارد تومان ارز از كشور خارج شود و بيش از يك ميليارد و 400 ميليون تومان از اعضاي شبكه كوئست و افراد ساده‎لوح كلاهبرداري كرده است.
نوشته شده توسط بهنام مقامی   | لینک ثابت |

جديدترين اخبار ايران و جهان پنجشنبه ۱۳۸۹/۱۱/۱۴ 10:50

آخرین اخبار
 روایتی از نظر امام عصر (عج) درباره دخانیات
 گزيده سرمقاله‌ روزنامه‌هاي امروز
 مهمترین عناوين روزنامه‌هاي امروز
 مجمع تشخیص مصلحت را تخریب نکنید
 پرواز با پرتوهاي نور ممكن شد
 یاسی؛ عجیب ترین طوفان بدون کشته با خسارتهای فراوان
 سینما را عاشقانه دوست دارم،اما از حواشی​اش به شدت دلگیرم
 افزایش دروغ گویی با استفاده از اینترنت
 تخریب 6 هزار خانه در سیلاب گسترده کرمان
اخبار سیاسی
 چهار گزینه احتمالی بهبهانی
 امریکایی ها: به ایران نرو!
 فاکس‌نیوز: اگر البرادعی رییس‌جمهور مصر شود، ایران و مصر هسته‌ای می‌شوند
 نتانیاهو در کنست: ایران می‌خواهد از طرق دموکراتیک مصر را به «غزۀ دی ...
 خشم مقامات صهیونیستی از امریکا
 معاون رییس جمهور: برخی خواص از جاری کردن کلمه فتنه برزبانشان اکراه ...
 ديوار انساني براي جلوگيري از نفوذ امنیتی های مصر
 کیهان: انقلاب مصر، مجازات مدیران بیرونی سران فتنه است
 كد تازه از هماهنگي فتنه گران با كاخ سفيد
 رقاص برلوسکونی ازدواج می کند
 
اخبار گوناگون
 تصاویر:حادثه در مترو تهران
 عکس: پلاکارد یکی از معترضان مصری
 اتفاقات منحصر به فرد در دولت منحصر به فرد
 تغییر روسای هفت دانشگاه کشور
 یک کشتی در بندرعباس غرق شد
 صاعقه پالایشگاه قشم را به آتش کشید
 عکس: بلیط پرواز حسنی مبارک در دست معترضان
 امام‌جمعه‌قم: مسلمانان مصر و تونس باید مطیع امام‌خامنه‌ای باشند
 7نقطه از بدن آقایان كه مورد توجه خانمهاست
 پاسخ تند «سایت هاشمی» به «فارس»
 
اخبار پزشکی و سلامت
 شش نکته کلیدی برای کاهش وزن
 9 كاری كه مردها باید بدانند
 مواد خطرناک موجود در خمیر دندان
 مصرف نوشابه، هضم غذا را با مشكل مواجه می‌كند
 كاهش میزان مرگ ومیر در بیماران مبتلا به سرطان معده
 تاثیر نژاد در كاهش وزن
 سرمایه گذاری ‌٩/٢ میلیارد دلاری امارات در بخش پزشکی
 از خرید كرم‌های بدون برچسب مجوز وزارت بهداشت خودداری كنید
 رشد فزاینده گرایش به جراحی پلاستیك در نوجوانان سنگاپوری
 تعداد مبتلایان به وبا در ونزوئلا به 37 تن رسید
اخبار ورزشی
 برتي فوگتس سرمربي تيم ملي ايران !
 استقلالی ترین هوادار استقلال/عکس
 به ایران نرو!
 اعتراض هواداران شالکه به خرید کریمی!
 هشدار آب پوشان به هوارملا محمد
 اعلام اسامی جدید تیم ملی، جمعه
 رقابت قهرمان اخلاق با حسین رضازاده
 دستگاه‌های چاپ اسکناس دور و بر فوتبال چه می‌کنند؟
 خبرهایی از فوتبال باشگاهی در اروپا
 پایان بلاتکلیفی وضعیت مدیریتی دو باشگاه پایتخت/سرپرست وزارت ورزش هی ...
 
اخبار فناوری
 عظیم‌الجثه‌ترین خرس جهان کشف شد/ عکس
 معرفی لپ تاپ جدید Asus
 زندگی در دهانه آتشفشان / عکس
 بسیاری از صاحبان تبلت Galaxy سامسونگ، از خرید خود پشیمان هستند
 آخرین رژه شاتل دیسکاوری در برابر خبرنگاران / گزارش تصویری
 میمون، آزمایشگاه و باقی قضایا!
 طرح و نشان لامبورگینی در هارد دیسک های اکسترنال اسوس
 ضعف سیستم ایمنی بدن عامل کاهش حافظه است
 بررسی ماوس لمسی مایکروسافت
 مایکروسافت به کپی نتایج جستجو Bing از Google متهم شد
 
اخبار حوادث
 قتل زن اول و تلاش برای قتل همسر دوم برای دریافت بیمه
 جوانمردی 12 میلیون دلاری
 سقوط يك كوهنورد از ارتفاع 300متري
 حبس مردم استرالیا در خانه؛ مرگ آورترین طوفان با سرعت 300 کیلومتر
 برخورد دو خودرو سواري موجب گرفتاري راننده شد
 خسارات تگرگ و سیل در بندر خمیر و بندر عباس
 رعايت نکردن اصول ايمني کارگري را به کشتن داد
 آشنايي بيبشتر آتش‌نشانان با خودروهاي فوماتيک جديد
 حضور 620 آتش‌نشان در حوادث 24 ساعت گذشته
 غرق شدن شناورصیادی براثر مواج بودن دریا
نوشته شده توسط بهنام مقامی   | لینک ثابت |

روش جدید كلاهبرداری از شهروندان پنجشنبه ۱۳۸۹/۱۱/۱۴ 10:15
با این كلك برای چند تا شماره تلفن دادن، حدود 50 دقیقه تلفن را مشغول نگه داشته بود...

محمد میرعنایت در صفحه اینترنتی خود نوشته است:

در روزنامه همشهری آگهی فروش منزل مسكونی بود كه با ان تماس گرفتم. این طور تظاهر می شد كه با یك بنگاه معاملات ملكی تماس گرفته اید.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط بهنام مقامی   | لینک ثابت |

طــــراحـــــي و اجـــــــراي فضاهاي داخلي ، طراحي و اجراي غرفه هاي نمايشگاهي ، طراحي و اجراي

بيلبوردهاي تبليغاتي ، طــــراحي و اجراي داخل سالنهاي كنفراس ، طراحي و اجراي داخلي و دكوراسيون

آپارتمان ، طراحي و اجراي فضاهاي اداري


براي اطلاع بيشتر به آدرس : http://www.gorfe.blogfa.com مراجعه نماييد .


نوشته شده توسط بهنام مقامی   | لینک ثابت |

اگر برای شما پیامکی آمد از شماره 30008951با این متن که:

" لطفا برای اصلاح کد پستی و پلاک خود به شماره 9092301230 تماس بگیرید"

چه از این شماره باشد و چه از شماره ای دیگر, اگر شماره ای که باید با آن تماس بگیرید شماره ای است که با 909 شروع می شود, این یک حقه ی جدید دفاتر خصوصی همراه برای سرقت پول خردهای جیب شماست که البته اگر آن را ضربدر یک میلیوم مخاطب کنید برای خودش عددی می شود.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط بهنام مقامی   | لینک ثابت |

مفهوم «جنگنده‌های خیابانی» از اواخر دهه 70میلادی مطرح شد. از آن زمان تا امروز خودروسازان مختلفی سعی کرده اند تا این کانسپت را در تولیداتشان به‌کار گیرند اما هیچ‌یک موفق عمل نکرده‌اند. تا اینکه سه دهه پس از پیدایش این کانسپت، خودروساز پیشتاز سنت آگاتا- یکه تاز سوپراسپرت سازان جهان- لامبورگینی، گاو خشمگین خود را با این مفهوم وارد رزمگاه کرد. این گاو خشمگین، رِبِنتون (Reventon) نام دارد.

 
http://www.hamshahrimags.com/Images/News/Smal_Pic/22-10-1389/IMAGE634304535334848750.jpg
ادامه مطلب
نوشته شده توسط بهنام مقامی   | لینک ثابت |

سه شنبه ۱۳۸۹/۱۱/۱۲ 9:32
نخستین بار‌‌ در قانون تجارت، مصوب سال 1311 از ‌چک یاد شد؛ ‌اما به علت رواج روزافزون چک به عنوان ‌سند پرداخت نقدی‌ و همچنین از آنجا که قانون تجارت پاسخگوی آن زمان نبود، در سال 1312 ماده 238 به این قانون ‌افزوده شد و بنا بر آن، صدور چک بلامحل مشمول جرم کلاهبرداری قرار گرفت.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط بهنام مقامی   | لینک ثابت |

 با ابلاغ بخشنامه جدید بانک مرکزی، تمامی بانکها مکلف شدند از شنبه9 دیماه ایران چک های 100 هزار تومانی دریافتی از مشتریان را پس از احراز هویت و درج شماره ملی ظهر ایران چک باطل مي نمایند، ولی حق پانچ و وارد آوردن هرگونه آسیب فیزیکی به این ایران چکها را ندارند.

مدیریت کل مقررات، مجوزهای بانکی و مبارزه با پولشویی بانک مرکزی در بخشنامه ای به کلیه بانک های دولتی، غیردولتی، شرکت دولتی پست بانک و مؤسسه اعتباری توسعه اعلام کرد: درخصوص "دستورالعمل نحوه تولید، توزیع، جمع آوری و ابطال ایران چک بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران " و با عنایت به جمع بندی نظر بانک ها، موارد زیر جهت تبیین نحوه اجرای بخشنامه فوق ابلاغ می گردد.
تمامی بانک ها مکلفند از شنبه9 دیماه سال 89 در خصوص ایران چک های یک میلیون ریالی دریافتی از مشتریان، پس از احراز هویت و درج شماره ملی ظهر ایران چک های موصوف، این ایران چک ها را باطل مي نمایند.
بنابراین گزارش، تا زمان حل مشکلات مرتبط با زیرساختهای نرم افزاری، مسائل اجرایی، آموزش کارکنان و ...، عمل ابطال صرفًا از طریق ممهور نمودن با درج کلمه "ابطال شد" صورت پذیرفته و واحدهای بانک ها باید اکیدًا از پانچ و وارد آوردن هرگونه آسیب فیزیکی به ایران چک های باطل شده خودداری نمایند.
همچنین تا زمان آماده شدن سامانه تبادل اطلاعات، بانکها مکلفند شماره و سایر اطلاعات ایران چکهای ابطال شده را طبق مفاد فایل ضمیمه تکمیل و به اداره نشر اسکناس و خزانه بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ارسال نمایند.
بانک مرکزی افزود: بانک ها موظفند لاشه ایران چک های باطل شده را مطابق با دستورالعمل تحویل اسکناس های فرسوده، از طریق خزانه بانک ها جمع آوری و نسبت به ارسال آن ها به بانک مرکزی اقدام نمایند.
در ادامه این بخشنامه آمده است: بانکها تا تاریخ سوم اردیبهشت سال 90 فرصت دارند در تمامی شعبی که عملیات دریافت و پرداخت از مشتریان را به انجام می رسانند، سامانه تبادل اطلاعات مربوط به شماره سریال ایران چک را جهت ثبت، توزیع، فروش، بازخرید، جمع آوری و ابطال ایران چک راه اندازی نموده، دستورالعمل کاربری سامانه را تدوین و برای اجرا به شعب ابلاغ نمایند.
اطلاعات ایران چکهای در اختیار بانکها که از تاریخ ابلاغ این بخشنامه به مشتریان واگذار می شوند نیز می بایست مطابق فایل ضمیمه به بانک مرکزی ارسال گردند.
به گزارش فارس، تمامی بانک ها مکلفند از طریق شعب، روابط عمومی و رسانه های گروهی به مشتریان خود درخصوص اعتبار کامل ایران چک های یک میلیون ریالی اطلاع رسانی مناسب به عمل آورده و خدمات متناظر را به صورت کامل به مشتریان ارائه نمایند.

نوشته شده توسط بهنام مقامی   | لینک ثابت |

 جبران عقب ماندگی در طرح توسعه تمامی میادین نفت و گاز ایران در خلیج فارس یکی از سیاستهای اولویت دار این روزهای وزارت نفت است؛ از این رو در شرایط فعلی با تامین منابع مالی تمامی پروژه های مشترک نفت با کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس، طرح توسعه هیچ میدان نفتی معطل مانده ای در این منطقه وجود ندارد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط بهنام مقامی   | لینک ثابت |

كشف بيش از 9‌ هزار كيلوگرم موز قاچاق در كنگان

 فرمانده انتظامي شهرستان كنگان از كشف بيش از 9‌ هزار كيلوگرم موز قاچاق در كنگان خبر داد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط بهنام مقامی   | لینک ثابت |


ستارگان فوتبال به جز فوتبال به شغل و كارى مشغول هستند...

شغل دوم ستارگان فوتبال ايران + ویرایش جدید

ادامه مطلب
نوشته شده توسط بهنام مقامی   | لینک ثابت |


بررسي تغيير قيمت 44 قلم كالاي خوراكي در سطح شهر تهران در پنجمين هفته اجراي قانون هدفمندسازي يارانه‎ها نشان مي‌دهد قيمت برخي كالاهاي اساسي از جمله گوشت قرمز، مرغ، تخم مرغ،ميوه و سبزي‌هاي تازه كاهش داشته و قيمت لبنيات،شكر، چاي و روغن نباتي تغييري نكرده است.

[جزئيات كامل خبر در ادامه مطلب]
ادامه مطلب
نوشته شده توسط بهنام مقامی   | لینک ثابت |

برنج چینی پلاستیکی شنبه ۱۳۸۹/۱۱/۰۲ 8:24

برنج تقلبی چینی در بازار

یک هفته نامه هنگ کنگی گزارش داد: چین که مردمش به خوردن همه چیز و همچنین تولید همه چیز شهرت دارند هم اکنون برنج پلاستیکی تولید و روانه بازار کرده است. هفته نامه کره ای زبان هنگ کنگ به نقل از رسانه های سنگاپور اعلام کرد: "برنج تقلبی که از پلاستیک تولید شده به شکلی گسترده در بازار چین به فروش رسیده است." بر اساس این گزارش، برخی از توزیع کنندگان در حال فروش برنج تقلبی در استان تای یوان و شانسی هستند.

این برنج از سیب زمینی، سیب زمینی شیرین و پلاستیک تهیه شده است. به گزارش پایگاه اینترنتی روزنامه کوریا تایمز، یک کارشناس مواد غذایی اعلام کرد: " برای تولید این برنج پلاستیکی، سیب زمینی و سیب زمینی شیرین به شکل برنج درآورده شده و سپس سمغ مواد مصنوعی صنعتی به آن اضافه شده است."

وی افزود: از آنجا که این برنج با برنج طبیعی متفاوت است زمانی که پخته می شود دانه های آن به سفتی سنگ است. علاوه بر این سمغ مواد مصنوعی که در آن استفاده شده است برای بدن انسان بسیار مضر است." یکی از مقامات اتحادیه رستوران های چین هشدار داد خوردن سه کاسه برنج پلاستیکی معادل با خوردن یک بسته وینیل (ماده شیمیایی) است." وی افزود: از آنجا که مصرف این برنج بسیار خطرناک است تحقیقات جدی باید در خصوص کارخانه تولید این نوع برنج صورت گیرد. بازرگانان می گویند : از آنجا که فروش برنج تقلبی سود هنگفتی دارد این نوع برنج به صورت عمده به فروش می رسد.

این اولین بار نیست که برنج تقلبی در چین فروخته می شود. یکی از شبکه های تلویزیونی چین در گزارشی به فعالیت یک شرکت در استان شانسی پرداخته بود که با افزودن چاشنی (نوعی عطر) به برنج معمولی مدل تقلبی "برنج باکیفیت ووچانگ" را تولید کرده بود.

نوشته شده توسط بهنام مقامی   | لینک ثابت |

مجتبی رجبی نیا در وبلاگ خود درباره روند تحولات سکه و اسکناس در کشورمان چنین نوشت:
بفرمایید پول خُرد

یادش به خیر...
اون قدیما میرفتم مغازه یه کیک با یه نوشابه می‌خوردم بعد یه پنج تومنی زرد می‌دادم ...

ادامه مطلب
نوشته شده توسط بهنام مقامی   | لینک ثابت |

اطلاعات جديد از تلفن هوشمند نوكيا X7 چهارشنبه ۱۳۸۹/۱۰/۲۹ 15:35

 

X7


اين تلفن هوشمند داراي بدنه‌اي سراسر آلومينيوم است و شكل آن قدري شبه نوكيا N8 است و تا حدي طراحي آن...

اطلاعات جديد از تلفن هوشمند نوكيا X7

اطلاعات جديد مربوط به تلفن همراه نوكيا X7-00 منتشر شده.

به گزارش سه نسل به نقل از ایسنا , تلفن نوكيا X7-00 داراي سيستم عامل X7-00 سيمبين 3 است. گمانه‌زني‌ها حاكي از آن است كه در ماه آتي توسط اپراتور AT&T در آمريكا عرضه خواهد شد.

اين تلفن هوشمند داراي بدنه‌اي سراسر آلومينيوم است و شكل آن قدري شبه نوكيا N8 است و تا حدي طراحي آن تحت تاثير نوكيا E7 است.

اين تلفن همراه داراي يك صفحه لمسي 4 اينچي و يك دوربين 8 مگاپيكسلي با يك فلش dual-LED و داراي 4 اسپيكر است كه در چهارگوشه بدنه قرار دارند.

اين تلفن هم‌چنين داراي يك دكمه اختصاصي براي دوربين است؛ از ديگر امكانات اين محصول جديد شركت نوكيا مي‌توان به پورت صوتي 3.5 ميلي‌متري و يك پورت ميكرو USP اشاره كرد.

نوشته شده توسط بهنام مقامی   | لینک ثابت |


 

سهميه بنزين بهمن‌ ماه خودروها اعلام شد

رييس ستاد حمل و نقل و مديريت مصرف سوخت كشور سهميه بنزين بهمن ماه خودروهاي شخصي و عمومي را اعلام كرد.

به گزارش ایسنا، محمد رويانيان روز سه‌شنبه در يك نشست خبري گفت: براساس تدابيرانديشيده شده سهميه بنزين بهمن ماه خودروها همانند سهميه بنزين آذر ماه بدون تغيير، 60 ليتر با قيمت 400 تومان است، البته بنزين 100 توماني هم باقي است و سهميه‌هاي بنزين 100 توماني موجود در كارت‌هاي سوخت نمي‌سوزد.

وي در باره سهميه بنزين تاكسي‌ها گفت: سهميه بنزيني تاكسي‌هاي درونشهري 500 و بين شهري 750 و تاكسي‌هاي دو گانه سوز درونشهري 300 و برون شهري 500 ليتر است.

به گفته رييس ستاد حمل و نقل و مديريت مصرف سوخت كشور، سهميه بنزين آژانس و مسافربرهاي شخصي با هر شكل 300 و موتورسيكلت‌ها 25 ليتر است.

رويانيان ادامه داد: سهميه بنزين وانت بار نوع يك 200 و نوع دو 400 ليتر است.

حذف گازوئيل 165 ريالي از اول بهمن ‌
رييس ستاد حمل و نقل و مديريت مصرف سوخت كشور درباره نرخ گازوئيل نيز گفت: خودروهاي گازوئيلي به 20 كلاس تقسيم و سقف سهميه آنها مشخص شده است.

وي با بيان اينكه نرخ گازوئيل خودروهاي ترانزيتي 350 تومان خواهد بود، افزود از اول بهمن ماه گازوئيل 165 ريالي حذف مي‌شود، دارندگان گازوئيل 165 ريالي بايد تا قبل از بهمن ماه سهميه خود را استفاده كنند.

نوشته شده توسط بهنام مقامی   | لینک ثابت |


نظر به اینکه هدفمندی یارانه‌ها به دنبال اعلان عمومی «اصلاح قیمت‌ها» وارد فاز اجرایی خود شده است و از آنجا که کانون اصلی این قانون روی حامل‌های انرژی است، دانستن بهای آنچه که به سادگی مصرف می‌کنید اهمیت وافری می‌یابد...

با یک کلیک، قیمت برقتان را محاسبه کنید

لذا لازم است فایل اکسل ضمیمه را دانلود کرده و سپس میزان مصرف خود را در کادر مخصوص وارد کنید تا در جریان قرار بگیرید که رقم پرداختی شما چه چیزان خواهد شد.

 

 

برای دانلود اینجا رو کلیک کنید.

 

نوشته شده توسط بهنام مقامی   | لینک ثابت |